Ağaç Türü ve Özellikleri
Ürünlerimizde 1. Sınıf Rus Çamı kullanılmaktadır. Ağaçlarımızın mümkün olduğunca budaksız olmasına dikkat ediyoruz. Rus Çamı Rusya’nın Sibirya bölgesinin ağacıdır. Yumuşak, iyi işlenebilir olmasından dolayı en çok talep gören çam çeşitlerindendir. Ülkemizde iç – dış doğrama, lambri, kamelya, pergola ve merdiven imalatı gibi geniş alanlarda kullanılmaktadır.

Kaplama ve Özellikleri
Pergolelerimizin üstüne isteğinize göre Kiremit Kaplama veya Shingle Döşeme (Serme Shingle – Yaprak Shingle) yapmaktayız. Kiremit uygulamasının altına öncelikle ısı yalıtımı yapmaktayız.

Boya ve Özellikleri
Ürünlerimizde HICKSON DEKOR marka boya kullanmaktayız. Dış hava koşullarına ve ultraviyole ışınlarına dayanıklı nefes alan uzun ömürlü bir boyadır. Ayrıca Solvent bazlı olup 12 farklı renk seçeneği bulunmaktadır.
Hickson Decor, Boya ve ahşabın iki büyük düşmanına karşı mükemmel koruyucu!
Ultraviyole ışınları ve nem, boyanın ve ahşabın ömrünü kısaltan iki büyük düşmandır. Hickson Decor, ultraviyole ışınlarına karşı daha da güçlendirilmiş formülüyle, her türlü ahşap yüzey için yüksek etkili koruma sunar. Hickson Decor , mikro gözeneklidir. Nefes alır, ahşaba nefes aldırır. Su geçirmez. İçindeki nemi dışarı verir, su tutmaz. Hickson Decor, içindeki özel katkı maddeleri sayesinde, altındaki ahşabı yıllarca solmadan, pullanıp dökülmeden, çatlamadan, yüzey küfü ve lekelenmelere karşı korur. Özel pigmentleri, ultraviyole ışınlarının ahşap üzerindeki zararlı etkilerini önler.

Koruma ve Bakım Önerileri
Pergolenizin uzun ömürlü ve bakımlı olması için her 4 senede 1 boyatmanızı tavsiye ederiz. Boya olarak Timberland veya Hickson Dekor kullanabilirsiniz.

Yapım Süresi ve Teslimat
100 M2 Pergole Teslimat süresi yaklaşık 15 iş günüdür. (İşe başlangıç tarihinden itibaren)